История кафедры

Polyakov Кафедра економічної теорії була створена у вересні 1954 року, коли починалося вивчення студентами політичної економії. Її очолив відомий економіст-практик, досвідчений фахівець у галузі перспективного планування, розвитку та поточного управління міським господарством, кандидат економічних наук, доцент Поляков Микита Юхимович.

Йому належить заслуга створення працьовитого, висококваліфікованого й дружнього колективу однодумців, у складі якого працював декан інженерно-економічного факультету доц. Денисенко Ф. Д., організатор економічного навчання викладачів і співробітників інституту доц. Медведєв В. І., заслужений працівник освіти доц. Іванова Н.П., голова жіночої ради доц. Гавриш Г.Г., а також доценти Дручініна А.А., Головко А.П., ст. викладач Олещенко П.М. та інші.

DenysenkoПротягом довгих років інженерно-економічний факультет очолював співробітник кафедри Денисенко Федот Дем’янович. Він почав працювати у Харківському інституті комунального будівництва на посаді старшого викладача, а потім доцента кафедри історії, а згодом кафедри політичної економії з вересня 1953 року.

За плідну навчально-педагогічну, науково-дослідницьку та виховну роботу, за успіхи у підготовці спеціалістів для народного господарства країни Федот Дем’янович був нагороджений медалями, нагрудним знаком «Відмінник вищої освіти», почесною грамотою Міністерства вищої та середньої спеціальної освіти УССР, неодноразово був відзначений грамотами Інституту. 3

Medvedyev

З 1972 по 1986 рік кафедру очолював Медведєв Володимир Іванович, кандидат економічних наук, доцент Він працював у Харківському інституті інженерів комунального будівництва з 1955 до 1991 рік, в тому числі і на посаді декана факультету підвищення кваліфікації (1986 – 1991 рр.).

Володимир Іванович – ветеран війни. Він воював у складі 218-го штурмового авіаполку 16-ї Повітряної армії. Учасник визволення м. Смоленська.

DanylchenkoЗ 1986 року по 2006 рік кафедру очолював кандидат економічних наук, доцент Данильченко Євген Петрович, який пропрацював в Університеті понад 30 років.

Разом з Євгеном Петровичем працювали і ветерани кафедри, серед яких: доц. Косов В.В., доц.. Островський І.А., доц.. Стадник Г.В., доц. Цимбалюк О.А., старші викладачі Тимофієва С.Б., Штефан С.І. та Шекшуєв О.А. Під керівництвом Данильченка Є.П. кафедра опановувала нові дисципліни, які почали викладатися з 1991 року, а саме: мікроекономіка, макроекономіка, міжнародна економіка та інші.

StadnykКафедра пишається своїм колегою – Стадником Григорієм Васильовичем, випускником ХІІКБ 1975 року., академіком Академії будівництва України з 2008 року; який нагороджений грамотою Верховної Ради УРСР у 1995 році, нагрудним знаком Міністерства освіти України «Відмінник освіти України» у 1997 році, нагрудним знаком «Петро Могила» у 2007 році, орденом «За заслуги» ІІІ ступеня у 2009 році, нагрудним знаком «Почесний працівник будівництва та архітектури» ІІ ступеня у 2012 році.

2007 року кафедру економічної теорії очолює доктор економічних наук, професор Решетило Валентина Петрівна.

Співробітниками кафедри на сьогоднішній день є: перший проректор, заслужений професор Університету, к.е.н. професор Стадник Г.В.; к.е.н, доцент Островський І.А.; к.е.н., доц. Можайкіна Н.В.; к.е.н., доц. Москвіна А.О.; к.е.н., доц. Наумов М.С.; к.е.н., доц. Федотова Ю.В.; ст. викладачі Рибак Г.І.; і Вороніна О.О., ст. лаборант Баржина А.В. і лаборант Положинська О.В.

Викладачі кафедри постійно підвищують свій професійний рівень, активно впроваджують у навчальний процес рейтингове оцінювання знань, умінь, навичок студентів в умовах кредитно-модульної системи організації навчання, приймають участь у наукових конференціях в Україні та за її межами, вдосконалюють рівень володіння англійською мовою, використовують дистанційну форму навчання у системі Moodle.

Сейчас 3 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте