Зустріч викладачів кафедри з батьками та учнями 11 класів в ЗОШ № 5

Викладачі кафедри економічної теорії та міжнародної економіки були запрошені на зустріч з батьками і учнями 11 класів в ЗОШ № 5 для презентації свого навчального закладу. На зустріч були делеговані доцент Можайкіна Н. В. та доцент Москвіна А. О., які виступили з презентацією про ХНУМГ імені О. М. Бекетова та розповіли конкурентні переваги нашого навчального закладу.

20191211 1 20191211 2 20191211 3 20191211 4

НОВІ СТОРІНКИ ІСТОРІЇ КАФЕДРИ ЕКОНОМІЧНОЇ ТЕОРІЇ ТА МІЖНАРОДНОЇ ЕКОНОМІКИ ТА СЬОГОДЕННЯ

20 листопада 2019 року з нагоди Всесвітнього дня науки в ім′я миру та розвитку відбулося урочисте пленарне засідання V Всеукраїнської науково-практичної конференції «Спадщина університету: Історія. Освіта. Наука. Культура. Особистість». У другій частині пленарного засідання були представлені доповіді з дослідження різноманітних питань, які зберігає спадщина нашого Університету з майже віковою історією. Завідувач кафедри економічної теорії та міжнародної економіки д.е.н., проф. Решетило В. П. презентувала доповідь «Кафедра економічної теорії та міжнародної економіки: невідомі сторінки історії та сьогодення», підготовлену спільно з доцентом кафедри, к.е.н. Вороніною О. О.

В рамках змістовної та цікавої доповіді присутні дізнались, що історія кафедри розпочалась не в 1954 році, як тривалий час вважалось, і навіть не у 1939 році, про що свідчать нещодавно віднайдені документи, а раніше: фактично кафедра є ровесницею Харківського національного університету імені О. М. Бекетова, оскільки ще у 1922 році у Всеукраїнському Технікумі Народного Господарства (який згодом став Університетом) викладались такі фундаментальні дисципліни, як "Історія народного господарства" та "Вчення про народне господарство".

Також учасники конференції отримали інформацію про цікаву, а іноді і драматичну, долю колишніх завідувачів кафедри: П. Ю. Дятлова, Т. П.Кругового, П. К. Тисячного, М. Ю. Полякова,  В. І. Медведєва та  Є. П. Данильченка.

20191120 1 20191120 2

Участь доц. Федотової Ю.В. у фінальному етапі ХV Всеукраїнського турніру юних економістів

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 15.10.2019 № 1300 з 28 жовтня до 01 листопада 2019 року у м. Харкові на базі комунального закладу "Харківська санаторна школа-інтернат 11" проводиться фінальний етап ХV Всеукраїнського турніру юних економістів, у якому викладач кафедри економічної теорії та міжнародної економіки, к.е.н., доц. Федотова Ю.В. є членом жюрі.

У Турнірі приймають участь команди з різних регіонів України. Це змагання серед учнів старших класів у вмінні вирішувати дослідницькі економічні проблеми, переконливо представляти свої рішення та відстоювати їх у наукових дискусіях – наукових боях.

Усі учасники демонструють творчий підхід до вирішення поставлених проблемних питань, вміння працювати з теоретичними джерелами та статистичними даними, ораторське мистецтво та подання власної думки. Колектив кафедри щиро радіє зацікавленості учнів в економічній науці.

Бажаємо командам натхнення та перемоги!

20191031 113253 20191031 131107 20191031 131157

Освіта Слобожанщини та навчання за кордоном – 2019

7-9 листопада 2019 року в Палаці спорту проходила виставка "Освіта слобожанщини та навчання за кордоном - 2019". Цей захід традиційно став важливою подією у житті Харкова, адже він допоміг не одному поколінню абітурієнтів знайти свій шлях у житті, визначившись із майбутньою професією. На виставці для широких кіл населення міста та області були презентовані досягнення понад 50 учасників - закладів освіти, агенцій та установ з України, Польщі, Словаччини, Словенії та Туреччини - що має допомогти абітурієнтам зробити свідомий вибір навчального закладу. Кафедру економічної теорії та міжнародної економіки представляли доценти Рибак Г. І. та Наумов М. С.

20191109 rybak 20191109 naumov

 

День відкритих дверей «Beketov Open Space»

19 жовтня 2019 року в Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова відбувся День відкритих дверей «Beketov Open Space». Для того, щоб усі гості могли відвідати університетський простір у зручний час і у вподобаний спосіб, були розроблені наступні програми.

Програма #1 "БУДЕМО ЗНАЙОМІ!" можливість дізнатися про факультети та освітні програми Університету, особисто поспілкуватися з керівним і професорсько-викладацьким складом тощо.

Програма #2 "ЗУСТРІЧІ НА ФАКУЛЬТЕТАХ" включала зустрічі з деканами факультетів та завідувачами профілюючих кафедр; презентацію спеціальностей факультету; відвідування лекцій та інших навчальних занять, спілкування зі студентами факультету.

Програма #3 "MeetUP з ректором" - це півгодини конструктивного діалогу з ректором у його кабінеті, відвертих запитань та вичерпних відповідей щодо сьогодення Університету та навчання в ньому.

У рамках програми #4 "ВCТУП2020" майбутні абітурієнти були ознайомлені представниками приймальної комічії з особливостями Вступної кампанії-2020.

Програма #5 "ВІЗИТ ДО СТУДЕНТСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ" передбачала надання інформації про Університет від найобʼєктивніших експертів – представників студентського самоврядування.

Програма #6 "ProfiTEST" включала тестування фахівцями Харківського обласного центру занятості для того, щоб допомогти визначитися з майбутньою професією, а також проведення і пояснення представниками Центру доуніверситетської освіти і кар’єри процедури зовнішнього незалежного оцінювання.

Програма #7 "УНІВЕРСИТЕТ, ДРУЖНІЙ ДО РОДИНИ" - це «інформаційний подарунок» для батьків, якім не байдуже, де саме буде навчатися їхня дитина Ця програма включала ознайомлення з лабораторіями та центрами Університету; умовами навчання в Університеті; проживанням у одному з восьми гуртожитків; умовами сприяння Університету під час працевлаштування випускників.

Програма #8 "BEKETOV KIDS CLUB" надала можливість маленьким гостям Університету зможуть «нахімічити» разом з «Гравітацією», створити мультиплікаційний фільм та керувати самостійно справжніми роботами з технічними студіями «Винахідник», а найменшим – пограти у розвиваючі ігри в Центрі розвитку для дітей.

Програма #9 "ПЕДАГОГІЧНА МАЙСТЕРНЯ" була розроблена для того, щоб педагогічні працівники та всі бажаючі могли безкоштовно підвищити кваліфікацію з предметів "Математика", "Українська мова", "Історія", "ОБЖ", "Економіка" та отримати сертифікат від Центру підвищення кваліфікації ХНУМГ ім. О. М. Бекетова.

Кафедру економічної теорії та міжнародної економіки представляли Рибак Г. І. та Наумов М. С.

20191019 1 20191019 2

 

На сайті 2370 гостей та користувачі відсутні