НОВІ СТОРІНКИ ІСТОРІЇ КАФЕДРИ ЕКОНОМІЧНОЇ ТЕОРІЇ ТА МІЖНАРОДНОЇ ЕКОНОМІКИ ТА СЬОГОДЕННЯ

20 листопада 2019 року з нагоди Всесвітнього дня науки в ім′я миру та розвитку відбулося урочисте пленарне засідання V Всеукраїнської науково-практичної конференції «Спадщина університету: Історія. Освіта. Наука. Культура. Особистість». У другій частині пленарного засідання були представлені доповіді з дослідження різноманітних питань, які зберігає спадщина нашого Університету з майже віковою історією. Завідувач кафедри економічної теорії та міжнародної економіки д.е.н., проф. Решетило В. П. презентувала доповідь «Кафедра економічної теорії та міжнародної економіки: невідомі сторінки історії та сьогодення», підготовлену спільно з доцентом кафедри, к.е.н. Вороніною О. О.

В рамках змістовної та цікавої доповіді присутні дізнались, що історія кафедри розпочалась не в 1954 році, як тривалий час вважалось, і навіть не у 1939 році, про що свідчать нещодавно віднайдені документи, а раніше: фактично кафедра є ровесницею Харківського національного університету імені О. М. Бекетова, оскільки ще у 1922 році у Всеукраїнському Технікумі Народного Господарства (який згодом став Університетом) викладались такі фундаментальні дисципліни, як "Історія народного господарства" та "Вчення про народне господарство".

Також учасники конференції отримали інформацію про цікаву, а іноді і драматичну, долю колишніх завідувачів кафедри: П. Ю. Дятлова, Т. П.Кругового, П. К. Тисячного, М. Ю. Полякова,  В. І. Медведєва та  Є. П. Данильченка.

20191120 1 20191120 2


На сайті 572 гостей та користувачі відсутні

 

rules

nuue

contacts

BeketovOpenSpace

vtour

bank details

museum

library

student trade union

sports club

student club

student senate