2024 08 099 серпня відбулася чергова зустріч робочої групи. Вона була присвячена розробці компетентностей, якими мають оволодіти здобувачі освіти в контексті цифрової трансформації, та обґрунтуванню найкращих практик реалізації відповідних змін.

On August 9, another meeting of the working group took place. It was dedicated to the development of competencies that students should acquire in the context of digital transformation and the justification of the best practices for implementing the corresponding changes.

ауд. 403цк, вул. Маршала Бажанова, 17, м. Харків, Україна, 61002

Ми у соцмережах